Galeria Karniszy

Karnisz Pojedynczy prosty stalowy przesuwny Ø19mm Doxa
cena od 117.40

Karnisz Pojedynczy prosty stalowy przesuwny Ø19mm Doxa

  • Karnisz ma możliwość przesuwania ślizgu z żabką lub agrafką pod wspornikiem, dzięki czemu możemy przesuwać ślizgi przez całą długość profilu karnisza. Przy długościach przekraczających 200 cm – karnisz składać się będzie z dwóch lub więcej profili połączonych specjalnym, metalowym łącznikiem, mocowanym za pomocą wkrętów dociskowych. Łączniki umożliwiają bezproblemowy przesuw firany/zasłony przez łączenie. Łącznik nie jest widoczny z zewnątrz.
  • Dzięki wykorzystaniu profili aluminiowych, wewnątrz których poruszają się plastikowe ślizgi, nie słychać podczas przesuwania zasłon charakterystycznego dla zwykłych kółek dźwięku "tarcia" powierzchni metalowych. Rozwiązanie to daje nam pewność, iż profile w żaden sposób nie mają prawa się uszkodzić czy obetrzeć.
  • Możliwość tworzenia karniszy narożnych o dowolnym kącie,  pojedyńczych i podwójnych, dzięki zastosowaniu łączników narożnych.
  • Profil karnisza o okrągłym kształcie, o przekątnej 19 mm oraz wszystkie elementy karnisza pokryte są ochronną powłoką, co gwarantuje trwałość koloru oraz odporność na korozję przez długie lata.
  • Wsporniki posiadają system montażu na 3 kołki rozporowe (dołączone w zestawie wraz z wkrętami). Masywna, metalowa podstawa wspornika zapewnia trwałe i stabilne mocowanie do ściany.