Galeria Karniszy

Karnisze do kuchni

Zakup karnisza do kuchnii to zazwyczaj nielada wyzwanie. Musimy wziąść pod uwagę kilka kwestii o których warto pomyśleć przed zakupem.

- Karnisz pojedynczy czy podwójny
Jeśli planujemy posiadać w kuchnii rolety zasłaniające nie ma sensu montować karniszy podwójnych. 
- Dobór koloru
Należy wybrać kolor karnisza pasujący do wystroju kuchnii i elementów znajdujących się w pomieszczeniu, jeżeli nasza kuchnia jest w stylu rustykalnym czy angielskim polecamy mosiądz antyczny, a jeśli w stylu nowoczesnym to polecamy stal niewdzewną i satynę.
- Dobór długości
Długość karniszy w kuchnii powinna być większa o około 15-25 cm od długości ramy okiennej aby dało się w pełni zasłonić okno firanami.
- Dobór końcówek
Kuchnie zazwyczaj to pomieszczenia niewielkie więc nie polecamy montować monumentalnych i fikuśnych zakończeń.

Przy zakupie karniszy, musimy również podjąć decyzję dotyczącą średnicy rur. Wybór ten należy uzależnić od tego jakiej wielkości mamy okno oraz od wielkości pomieszczenia w jakim się znajduje. Najczęściej polecaną średnicą do zwykle niedużych okien kuchennych jest fi 16. Są to delikatne karnisze o mało masywnej rurze, które dzięki swojej budowie nie przytłaczają pomieszczenia, delikatnie je zdobiąc.

W naszym asortymencie proponujemy jedynie karnisze metalowe, gdzie kolor uzyskany jest za pomocą galwanizacji i dodatkowo pokrywany jest bezbarwnym lakierem UV, co ostatecznie daje bardzo trwały produkt w bardzo przystępnej cenie.


Polecamy również najlepsze karnisze do salonu w najlepszych cenach.